čtvrtek 16. října 2014

Značky, které netestují na zvířatech!!!

Předem upozorňuji, že většinu informací jsem našla na oficiálních stránchách Netestováno na zvířatech.

Lidé si bohužel neuvědomují, že tisíce zvířat trpí při testování kosmetiky, toaletních prostředků nebo domácích prostředků.

1. Humánní kosmetický standard (HCS – Humane Cosmetics Standard)

Tento certifikát dostane značka, která netestuje na zvířatech a ani složky obsažené ve výrobku nebyly testovány na zvířetech.

2. Humánní standard prostředků pro domácnost (HHPS – Humane Household Product Standard)

To samé jako bod 1. jen se nejedná o kosmetiku, ale o prostředky pro domácnost.

Některé kosmetické značky, uvádějí, že netestují na zvířatech, ale certifikát nemají. To je proto, že oni konkrétně třeba na zvířatech své výrobky netestují, ale složky obsažené ve výrobcích, které jim dodává např. jiný dodavatel, testovány na zvířatech mohly být. To je např. Avon, Alverde, Oriflame.

Jaké druhy testů na zvířatech jsou prováděny?
Za účelem testování bezpečnosti a vývoje nových látek a produktů jsou na celém světě každoročně prováděny testy na statisících zvířat – od myší a potkanů, přes králíky a psy až po ryby a další zvířata. Testuje se oční a kožní dráždivost, toxicita (jedovatost), mutagenita (schopnost způsobit genetické poruchy), teratogenita (schopnost poškodit plod), karcinogenita (schopnost způsobit rakovinu), potenciál poškodit genetickou výbavu plodu nebo embrya a toxikokinetika (tzn. jak se látka vstřebává, metabolizuje, ukládá a vylučuje).

Seznam značek s HCS-HHPS dostupných v ČR

Kosmetika a prostředky pro domácnost s HCS/HHPS (a tedy netestované na zvířatech) dostupné v ČR:

100% Pure - www.100percentpure.com; www.100percentpure.cz
Aftercare - www.theaftercarecompany.com
Amie - www.amieskincare.com
Argital - www.argital.it
Astonish - www.astonishcleaners.com
Athena´s - www.athenas.it
Aubrey Organics - www.aubrey-organics.com
Bio-D - www.biodegradable.biz
Balm Balm - www.balmbalm.com
BM Beauty - www.bmbeauty.com
Cuccio Naturale - www.cuccio.com
Desert Essence - www.desertessence.com
Douces Angevines - www.lesdoucesangevines.com
Earth Friendly Products - www.ecos.com
Ecover - www.ecover.com
Ecozone - www.ecozone.com
Everyday Minerals - www.everydayminerals.com
Florame - www.florame.com, www.florame.cz
Forsythe Cosmetic Group (značka Color Club) - www.cosmeticgroup.com
Freemanwww.freemanbeauty.com, www.calco.cz
Hedera natur (značky: Almacabio, Equo, Eco) - www.hederanatur.com
Helan - www.helan.it
Hurraw! Balm - www.hurrawbalm.com, www.bangbag.cz/content/13-o-balzamech-hurraw
Inlight Organic Skincare - www.inlight-online.co.uk
Jason Natural Cosmetics - www.jason-natural.com
Kiss My Face www.kissmyface.com
Laboratoire Holistica Internationalwww.holistica.fr
Lily LoLo Mineral Cosmetics - www.lilylolo.co.uk, www.lilylolo.cz
Liz Earle Cosmetics (KPL Cosmetics Ltd) - (pouze přes internet) www.lizearle.com
Lush - www.lushcz.cz - Pozn.: Tato značka certifikát HCS nemá, ale rozhodli jsme se udělat výjimku a zařadit ji na seznam, jelikož její systém kontroly dodavatelů je ještě přísnější než u HCS, důraz na netestování na zvířatech a prověřování dodavatelů je kladen od založení této značky a mimo vyrábění kosmetiky se Lush zaměřuje i na aktivní lobbing za nahrazení pokusů na zvířatech. Více o jejich systému zde.
Manufaktura - www.manufaktura.cz
Marks & Spencer - www.marks-and-spencer.cz
Melvita - www.melvita.com, www.melvita.cz
Method - www.methodhome.com
Montagne Jeunesse - www.montagnejeunesse.com
Nothing Nasty - (pouze přes internet) www.nothingnasty.com
Organix South Inc. (Thera Neem) - www.organixsouth.com
Paul Mitchell - www.paulmitchell.com, www.paulmitchellshop.cz
Raw Gaia - www.rawgaia.com, www.rawgaia.com/content/czech.html
Raw Skin Food - www.rawskinfood.co.uk/
Sanoflore - www.sanoflore.cz
Seventh generation - www.seventhgeneration.com
SpaRitual - www.sparitual.eu
Suma Foods (Triangle Wholefoods Collective Ltd; výrobky Ecoleaf) - www.suma.coop
Super Diet - www.superdiet.fr
The Body Shopwww.thebodyshop.com
Urban Decay - www.urbandecay.com
Urtekramwww.urtekram.cz
Yes Syzygy Ltd - www.yesyesyes.org
W.S. Badger - www.badgerbalm.com

Seznam všech značek s certifikátem, prodávaný nejen v čr ale po celém světě naleznete ZDE

Já jsem tedy vždycky měla nějaké povědomí, že se kosmetika testuje na zvířatech, ale tak nějak jsem doufala, že velké a profláklé firmy jako Rimmel, L´Oreal apod. netestují, protože jejich výrobky kupuji. Nicméně jsem byla nepříjemně vyvedena z omylu a nyní jsem se rozhodla, že jejich výrobky už nekoupím, dokud nebudou mít certifikát HCS! Doufám, že tím nepřijdu o čtenáře, spíš doufám v opak a také doufám, že se někdo připojí! :) Přece jenom většina z nás má doma pejska, kočičku, nebo morčátko, a nikdo z nás by nechtěl, aby náš mazlíček takto trpěl! Ano, asi tím svět nezměním, ale něco málo udělat můžu!

Ještě doplnění, např. zde koupíte kosmetiku netestovanou na zvířetech!

Just Be Yourself

 

10 komentářů:

  1. Já to asi tak úplně neřeším, samozřejmě se mi to nelíbí, zvířata mám ráda, ale nepřemýšlím nad každým šamponem a řasenkou.

    Welcome!♥Reviews everywhere

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No já do teď taky ne, a docela chápu, když někdo neřekne, že to prostě člověk nesmí tak řešit... ale já jsem celý život šouplá tímhle směrem...ať už jsem adoptovala psa z psích dostihů, nebo propaguju podobné věci, takže k tomuhle mám vztah...

      Vymazat
  2. Já jsem taky proti testování na zvířatech a hrozně se mi to příčí používat kosmetiku která je testovaná tíhle příšerným způsobem .. ale člověk se tomu nevyhne, to by si třeba zrovna z kosmetiky nemohl koupit v drogerii téměř nic :/

    OdpovědětVymazat
  3. Děkuji za podporu :) Proto bych právě v následujích měsících chtěla začít recenzovat kosmetiku NEtestovanou na zvířatech a třeba tak rozšířit obzory :) Ukázat, že se dá nakupovat kvalitní kosmetika i bez trápení zvířat...:)

    OdpovědětVymazat
  4. Třeba teď jsem ještě koukala, že např. Essence netestuje na zvířatech, a ani přísady nejsou testovány. Certifikát nemají, tak nevím jestli se tomu dá věřit?...

    OdpovědětVymazat
  5. Já jsem se toho držela striktně asi rok, ale bohužel jsou tyto produkty většinou dražší (a v té době jich na českém trhu zas tolik nebylo), takže z toho důvodu mi sem tam něco "testujícího" do košíku spadne.. Přesto si pořád pamatuji, které značky byly určitě mimo můj hledáček a dost se mi tím zprotivily, takže je pořád neberu..

    Skills of Art

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jasně, já si myslím, že i malá pomoc je, když člověk alespoň omezí, ty co testujou na zvířatech.

      Vymazat
  6. Ohhh… ABSOlutely true!!! And you’ve got a gorgeous blog dear: FOLLOW YOU right now!!! ;)
    Check out & follow my blog too --- I’ll be waiting for you!!!

    *Keep in touch ;)
    ABSOkisses!!! Fanny J. ABSOmarilyn

    Google+ | Facebook | Instagram | Twitter | Bloglovin'

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hi! Thank you for your lovely coment :) I´m very happy, that you appreciate my view :)

      Vymazat
  7. Nikdy jsem se nad tímto nezamýšlela, když kosmetiku kupuju. Ty značky, co jsi vypsala, tak jich plno neznám. Ale když se tak zamyslím, tak je to mazec, že všechny známé značky testují na zvířatech
    Blog by Veru

    OdpovědětVymazat